Kunnallisvaalit ja HKVY:n juhlavuosi

28.1.2017

Vuosi 2017 tulee olemaan tärkeä monellakin tapaa. Kunnallisvaalit pidetään huhtikuussa, joissa jälleen valitaan valtuusto, joka myös päättää kohtuuhintaisten asuntojen rakentamisesta kaupunkiimme.  Näin ei ei ole samantekevää, ketä äänestämme valtuustoon. Toivonkin että kaikki jäsenemme todella tutkivat ketkä ja mitkä puolueet ja ehdokkaat ovat ajanneet meidän vuokralaisten asiaa valtuustossa ja tekevät sitten oikean valinnan äänestyskopissa.

On myös toinen tärkeä tapahtuma tänä vuonna eli yhdistyksemme täyttää 70 vuotta. Tätä sitten yhdessä tulevana syksynä juhlimme niin työtä tehden kuin juhlakokouksessakin, josta tarkemmin saamme tietoa kesälomien jälkeen.

Nyt toivotan kaikille jäsenillemme oikein hyvää kevään jatkoa.

Markku Saarinen
puheenjotaja
HKVY